Danışmanlık

20 yılı aşkın Savunma Sanayi tecrübemizle kullanıcı operasyonları ve konsept çalışmalar dahil olmak üzere projelerinize destek sağlıyoruz.

Proje Yönetimi
Ürün Geliştirme ve Yerlileştirme
Ar-Ge Projeleri
Teklif Hazırlama
Pazar Analizleri

Proje Yönetimi

Savunma Sanayi projeleri birçok farklı mühendislik disiplinin bir araya getirilerek en optimum çözümün üretilmesi ve farklı paydaşlar ile ilişkilerin hassasiyetle yürütülmesi gerektiği projelerdir. Savunma Sanayi Projelerinin etkin şekilde yürütülmesi, zamanında, kapsamında ve bütçesi içinde tamamlanarak müşteriye teslim edilmesi için süreç yönetimi ve aktif uygulama desteği sağlıyoruz. 
Proje Organizasyonu
İş Kırılımları (WBS – Work Breakdown Structure)
Maliyet Kırımları (CBS – Cost Breakdown Structure)
Roller ve Sorumluluklar
Sözleşme Yönetimi
Paydaş Yönetimi
Proje Risk Analizleri
Test/Tecrübe/Kabul Süreçleri Yönetimi
İhtiyaç Analizi
Sistem/cihaz/ekipman Teknik Bilgilerinin Sağlanması
Konsept Çalışmaları
Maliyet Analizleri
Proje Fırsatlarının Değerlendirilmesi
Paydaş Yönetimi
Network Sağlanması
Teklif Süreci Yönetimi
Üretim-Montaj-Entegrasyon Desteği
Test/Tecrübe/Kabul Yönetimi

Ürün Geliştirme ve Yerlileştirme

Yerli ve Milli bir savunma sanayi için mevcut durumda yurt dışı kaynaklı sistem/cihaz/ekipmanların yerli sanayimiz tarafından üretilerek envantere girmesi için tüm süreçlerde destek sağlıyoruz.

Pazar Analizleri

Dünya’da deniz platformları ile ilgili yapılan son projeleri, en son teknolojik yaklaşımları, ülkelerin geleceğe yönelik planlarını, stratejik iş birliklerini, modernizasyon projelerini, ilgilendiğiniz bir ülke ile ilgili pazar analizlerini içeren raporlar hazırlayarak uluslararası pazarları devamlı takip edebilmenizi sağlıyoruz.
Ülke Bazlı Raporlar
Platform Bazlı Raporlar
Sistem/Cihaz Bazlı Raporlar
Yakın-Orta-Uzun Dönem Strateji Analizleri
Jeopolitik Analizler
Konsept Analizleri
Konsept Çalışması
İhtiyaç Analizi
Pazar Analizi
Potansiyel Müşteri Analizi
Proje Teknik Destekleri
Ürün Uygulama Alanı Çalışmaları
İş Geliştirme Desteği

Ar-Ge Projeleri

Savunma sanayiindeki bir eksikliği giderecek, bir sorunu çözecek ve/veya kavramsal/kuramsal olarak özgün katkılarda bulunabilecek projelerinizin gerçeklenmesi konusunda destek sağlıyoruz.

Teklif Hazırlama

Savunma Sanayi projeleri için teklif hazırlama süreçlerinde ihtiyaç ve risk analizleri doğrultusunda doğru kırılımların belirlenmesi ve süreç yönetiminin pro-aktif bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Tüm paydaşlar ile doğru iletişim kurulması, sürecin etkin bir şekilde yürütülmesi ve doğru kırılımlar ile en uygun maliyetlerin belirlenerek tekliflere yansıtılması konusunda aktif uygulama desteği sağlıyoruz.

Özellikle askeri gemi inşa projelerinin karmaşıklığı ve barındırdığı alt disiplerin bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilmesi ihtiyacı daha teklif aşamasında projelerin zarar etmesine neden olmaktadır.

Doğru maliyet kırılımlarının belirlenmesi, proje yönetimi için doğru organizasyon ve istihdam modelinin belirlenmesi ve nakit akışı dahil olmak üzere tüm risk analizlerinin yapılması optimum teklifin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Saha mühendislik/operasyon ve proje yönetim tecrübesine sahip, tekliften teslime tüm süreçlerde aktif olarak rol almış ekibimiz ile birlikte tüm süreçlerde destek sağlıyoruz.

Sistem/cihaz Konfigürasyonunun Belirlenmesi (Operasyonel İsterlere Göre)
Alternatif Marka/model Çalışması
Proje İş Kırılım Yapısının Belirlenmesi
Proje Personel Yapısının Belirlenmesi
Maliyet Analizi
Risk Analizi
Proje Nakit Akışı Analizi

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
X